Nebojte se změny interiéru a vymalujte stěny sytými barvami

Změna domova, co se týče estetické stránky, láká spoustu z nás. Někoho odrazuje nutnost investování peněz, někdo se změn bojí, i když by je rád. Jsou i lidé, kteří jsou nerozhodní a protože si nejsou jisti, jak by pokoje po změně vypadaly, neustále ji odkládají.

Pokud jste ve stejné situaci, seberte odvahu a pokud máte pár tisíc navíc, pořiďte si barvy k výmalbě interiéru a pusťte se do práce. Ať už kuchyně, ložnice nebo chodba, vše bude působit zcela jiným dojmem.

Pro jaké barvy se rozhodnout?

Oblíbenými barvami jsou bílá, žlutá, vínově červená, oranžová, hnědá, modrá, zelená, růžová i smetanová v různých intenzitách. Při výmalbě by měl být strop vždy bílý, pokud byste barevně vymalovali i ten, prostor se opticky velmi zmenší a působil by stísněně.

Co se týče sytosti barev, můžete se rozhodnout buď pro stejnou intenzitu barev na všechny stěny, velmi zajímavě vypadá i to, když je jedna stěna sytá a zbývající tři o dva – tři odstíny světlejší. Jestliže máte rádi netradiční a zajímavé detaily, můžete stěny např. v koutu místnosti vytapetovat. Velmi hezky vypadají i bordury, které se nádherně vyjímají např. v dětských pokojích či na chodbách.

Co se týče vhodnosti barev podle typu místnosti, tady je dobré skutečně rozmyslet, jakou barvu zvolíte. Kupříkladu do pracovny se hodí svěží barvy, které povzbuzují k činnosti. Např. modrá, zelená, bílá. Do ložnice je dobré volit barvy klidné, v teplých odstínech, např. žlutou, pískovou, béžovou, okrovou… Děti jsou hravé a mají rády pestrost, tady sáhněte klidně po veselých barvách kupříkladu dle toho, jestli máte kluka nebo holku.

Chcete-li se „vyřádit“ zkuste některou z netradičních barev na chodbě nebo v šatně. Zaručeně se to vyplatí, zkusíte, jak se k sobě barvy hodí, jak působí na velké ploše a budete se moc rozhodnout, jestli příště půjdete do stejné, podobné, nebo se rozhodnete pro něco úplně jiného.

Napsat komentář